Miesięczne archiwum: Kwiecień 2013

Przewodnik po Zamosciu zaprasza na majowke do Miasta Arkad

Idealne renesansowe miasto zbudowane wedug wizji i koncepcji jednego czlowieka. Urokliwy Rynek otoczony kamienicami z podcieniami i pieknym ratuszem do ktorego wchodzimy dowolnie wybranym skrzydem monumentalnch schodow. Manierystyczna, zabytkowa  katedra i czteroboczny budynek Akademii Zamoyskiej stanowi tylko poczatek zwiedzania Perly Renesansu. Warto wyruszyc juz dzis !.

Piękna Kamienica Pod Madonną

kjamienica pod Madonna i ratuszA Zamieszczam e zdjęcie Kamienicy Pod Madonną w Mieście Arkad. Fotografia została wykonana niedawno, przy zachodzacym nad miastem sloncu. Kamienica od dawna należy do największych zabytków  Zamościa, przedstawia  Maryję Pannę, która depcze głowę smoka uosabiającego szatana. to nawiazanie do Apokalipsz Sw. Jana.

Przewodnik turystyczny po Zamosciu zaprasza na wycieczki pieknymi zaulkami i uliczkami Padwy Polnocy.

Kościół Św Katarzyny

Początkowo pod wezwaniem Świętego Piotra z Alkanty , obecnie pod wezwaniem Świętej Katarzyny. Przed wiekami kosciol Reformatow, obecnie  parafia rzymsko-katolicka .

ratusz katarzxyny dziewczyan

Nareszcie zaczyna sie wiosna, warto wybrac sie na wycieczke po Zamosciu, podziwiac zabytki wielkiej przeszlosci miasta. Przewodnik bardzo  zacheca do spacerow po Starym Miescie. Po prawej stronie widzimy Krzyz Katynski postawiony na ziemi przywiezionej przez Zamoscian z Charkowa, Miednoje i Katynia. gdzie gieli nasi oficerowie rozstrzelani stralem w tyl glowy, na rozkaz Stalina . Mialo to miejsce 73 lata temu, zycie za za Ojczyzne oddalo zycie takze wielu mieszkancow Zamoscia i okolic. .

Zimowy widok z Bramy Lwowskiej.

Brama_Lwowska

Widok ze starej Bramy Lwowskiej. Brama została zbudowana w 1599 r. według projektu architekta miasta Bernardo Morando. Początkowo miała to być główna brama prowadząca do miasta, trójprzelotowa z głównym wejściem dla pojazdów oraz bocznymi dla przechodzących pieszo. Zwiedzanie Zamościa możemy też rozpocząć wchodząc do miasta Bramą Lwowską.