Lwów i Zamość

zimowy lwów piekny

Dziś  przewodnik Zamość proponuje lwowski dzień, to bliskie nam miasto, przez wieki polskie, gdzie do dziś zachowało się wiele  zabytków świadczących o jego wspaniałej przeszłości. Obydwa grody, połozone niedaleko siebie  wpisane zostały na Świątową Listę Dziedzictwa Kultury Unesco.

lwów oświetlony z góry

Co jakiś czas pojawiają się na tej stronie wpisy o Lwowie, który położony jest na Roztoczu, konkretnie Rocztoczu Wschodnim, a jest to region o którym przewodnik często i z przyjemnością  pisze oraz do zwiedzania zaprasza. Głownym powodem tego artykułu są masowe demostracja i protesty, które odbywają sie na ulicach ukraińńskich miast, w tym Lwowa. Zdjęcia z demonstarcji, które przedstawiam poniżej pochodzą głównie ze strony typowy Lwów. W którym kierunku rozwiną się te wydarzenia ? czy dojdzie do ściślejszego związku z Moskwą, czy Ukraina wywalczy przyłączenie do Europy, a  może jek uważają niektórzy nasz wschodni sąsiad się podzieli.? Jeszcze jedna kwestia związana konkretnie z naszym regionem, czy jest szansa na większe otwarcie przejść granicznych prowadzących na Ukrainę ?. Gdyby to życzenie stało się faktem, do Lwowa z Zamościa dojedziemy w 2 godziny !

Lwów kasza na majdanie

Gotowanie kaszy  w wielkim kotle dla dużej grupy osób, prawdopodobnie była bardzo smaczna.

lwów śpią na ulicy

Sen w ekstremalnych zimowych warunkach, z pewnością to wielki trud włożony w walkę o przynależność Ukrainy do Europy.

Putin i dzici lukaszemno i janukowicz

Czy tu nie brakuje jeszcze naszego „dziecka” …tylko jeżeli tak, to czy nie powinien się na tej ilustracji znaleźć jeszcze jeden rodzic ?

i polskie flagi na majdanie

Polacy wspierają Sąsiadów w protestach, to zdecydowanie chrześcijańska, katolicka postawa, nie patrzymy na doznane, krzywdy, wybaczamy doznany wielki bói i w chwili potrzeby jesteśmy razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *