Roztocze kulturalnie – koniec lipca 2013r.

Wydarzenia Kulturalne i atrakcje  na Roztoczu w ciągu najblizszych, wakacyjnych dni na       W najbliższą niedzielę                                                            xii_festiwal Susiec z Bełża i Zamoyski       

28 lipca odbędzie się w Suściu, rodzinnej miejscowości reżysera „Samych Swoich”Festiwal Pieśni o Roztoczu. Warto pojechać i posłuchać a kto wie może i zaśpiewać. W imprezie udział weźmie Zamojskie Bractwo Rycerskie. Wystąpi między innymi zespół z Bełza – miasteczko to jeszcze przez kilka lat po II wojnie należące do Polski !, kiedy straciliśmy ten region za Bugiem ? ( przypomnę je dziś wyjatkowo wcześniej piosenką Ewy Demarczyk ). W Bełzie znaczną część życia spędził Jan Zamoyski , założyciel naszego bądź co bądź Idealnego miasta:-). Jakie stanowisko związaną z Bełzem piastował hetman wielki koronny oraz kiedy i w jaki sposób je nabył ?. Podpowiedzią będzie …ojciec Stanisław.

W Zwierzyńcu już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się Letnia Akademia Filmowa ! Pośród zielonych, malowniczych lasów jawi się szansa na przeżycie niezapomnianych chwil. Polecane szczególnie zakochanym pierwszą, wakacyjną i roztoczańską Miłością !

zwierzyniec lata teatralne

Zaproszenie do Szczebrzeszyna na Dni Kultur Katolickiej, prawosławnej i żydowskiej – rozpoczęcie już na jutro !

dni kultur w Szczebrzeszynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *