Archiwum miesiąca: maj 2024

Wakacyjne zwiedzanie Zamościa i Roztocza

Kończy się maj, a za oknem już letnia pogoda, wysokie temperatury i upalne słońce – to przypomina nam o zbliżających się wakacjach.

Przed ratuszem z grupą turystów

Warto już planować urlopy, dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie pięknych zakątków Polski. Należy do takich z pewnością idealne miasto Renesansu i pobliska kraina zalesionych wzgórz i czystych rzek. Można wybrać się na zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem, gdzie czeka na nas wiele fascynujach przygód. Pójdziemy na słynny zamojski Rynek Wielki wraz ratuszem i kolorowymi kamieniczkami, w których mieszkali dawniej bardzo bogaci kupcy i rzemieślnicy. Wejdziemy do katedry, którą w szesnastym wieku ufundował hetman Jan Zamoyski i gdzie spoczywa na wieki. Odwiedzimy też trzeci Uniwersytet w Rzeczypodpolitej czyli Akademię Zamojską, której wielka renowacja zakończyła się w styczniu 2024 r. Czekają na nas jeszcze inne atrakcje Zamościa: fortyfikacje, zaulki, dziedzince oraz mnóstwo niesamowitych historii i anegdot. A potem można wybrać się do pobliskiej zielonej krainy. Na spacer szlakami Roztoczańskiego Parku Narodowego, przejażdżkę rowerem leśnymi duktami, pzechadzkę nad szumiącymi wodospadami, czy splyw naturalnymi meandrami Wieprza lub Tanwii.

Wodospady nad Tanwią

Po drodze także spotkamy wiele cennych, fascynujących zabytków, w których drzemie duch przeszłości. Nie czekaj, zaplanuj już dziś wakacje – telefon do przewodnika 509 33 89 39.