Archiwum miesiąca: maj 2021

Jedziemy nad Tanew

Dziś nad Tanwią z Panią Beatą i Panem Aleksem z Chicago, zachwyceni Roztoczem. Bardzo podobał im się Rezerwat Szumy, byli wprost zachwyceni !. Rzeka płynąca swym naturalnym korytem , pięknie śpiewające ptaki, powiew wiosennego wiatru trudno mi będzie to wszystko oddać ale nad Tanew zapraszam. Kiedyś odbywały się wycieczki autokarowe, teraz w modzie są wyjazdy rodzinne. Warto zauważyć, że takie wyjazdy maja ogromny plusy także dla mnie.

Zwykle przy większych grupach jest tak, że to ja opowiadam, a grupa słucha. W przypadku takich niedużych, rodzinnych grup jest trochę inaczej,. oczywiście , że wykonuje swoją pracę czyli Przewodnik po Roztoczu opowiada o naszym prześlicznej, zielonej Krainie czystych rzek i zalesionych wzgórz, o Janie Zamoyskim czy jego rodzie itd ,

Jednak przez te kilka godzin wspólnej wycieczki również ja dowiaduje się ciekawych historii, czy o innych miejscach w Polsce , czy na świecie . Dziś np usłyszałam o podróży do Nowej Zelandii, gdzie także jest przepięknie , jest malownicza przyroda i tam kręcone były zdjęcia do filmu Władca Pierścieni. Zatem wciąż mam szansę by odwiedzić dom w którym mieszkał Frodo czy Bilbo, karczmę gdzie Hobbity piły piwo, zobaczyć pola z których w niebo leciały fajerwerki Gandalfa i jeszcze wiele innych historii

Rozpoczął się sezon turystyczny, warto przyjechać do Zamościa !

Wczoraj pojawiło się na Starym Mieście dużo grup rodzinnych, przyjaciół, czy też znajomych, możemy śmiało powiedzieć, że rozpoczął się sezon turystyczny 2021 ! . Po długim okresie zamknięcia, obostrzeń wreszcie znowu spotkamy na Rynku Wielkim, Solnym, czy Wodnym znacznie więcej gości ruszyło na zwiedzanie Zamościa. Jest dużo osób, które już chorowało na covid i posiadają antyciała, wielu innych jest po szczepieniach . Ja również tej zimy przechorowałem koronowirusa, jakoś udało mi się przetrwać wysoką temperaturę i dokuczliwy kaszel.; Obecnie istotne jest, że badanie wykazało mi dużo przeciwciał i mogę bezpiecznie oprowadzać grupy po rynkach, zaułkach, podwórkach renesansowego miasta.

W ostatnich miesiącach znacznie poprawiło się połączenie z Warszawą, Łodzią, Poznaniem (..,) stało się tak po oddaniu nowego odcinka drogi dwupasmowej, która zaczyna się w stolicy i kończy niedaleko Zamościa. Przyjazd od strony Rzeszowa, Krakowa, Katowic czy Wrocławia też jest łatwy, gdyż zjazd z autostrady w Przeworsku to zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Miasta Arkad.

W Zamościu czekają na nas niezwykłe atrakcje, piękny rynek wraz z ratuszem i kamieniczkami, szesnastowieczna katedra i największy barokowy kościół ( Franciszkanów ) w Polsce, trzeci Uniwersytet w Rzeczypospolitej – czyli Akademia Zamojska, wspaniałe mury obronne twierdzy, Rotunda, Nadszaniec, Arsenał, Kaponiera, park poforteczny, głośne rynki i ciche podwórza, sklepy z pamiątkami, jest również wspaniała Manufaktura Słodyczy, gdzie Panie własnoręcznie wykonują pyszne krówki, sezamki, cukierki czy lizaki. W Padwie Północy każdy zajedzie atrakcje dla siebie, a gdy poczuje się zmęczony , czy głodny można zjeść smaczny obiad w jednej z zamojskich restauracji czy wypić wyśmienitą kawę w klimatycznej kawiarence, jeśli tylko Państwo sobie zażyczycie pójdziemy tak z pewnością. Serdecznie zapraszamy do Zamościa, hotele, pensjonaty, agroturystyka ( także pomogę znaleźć) na Roztoczu już a dni kilka będą przyjmować gości ! a później pójdziemy zwiedzać hetmański gród i pobliską zieloną krainę Roztoczekontakt telefoniczny 509 33 89 39 .