Archiwum miesiąca: lipiec 2023

Rajd rowerowy szlakami Roztocza

Trwa lato, z pewnością wiele osob zastanawia sie jak atrakcyjnie, ciekawie można spędzić czas, cóż mogłoby nas odciągnąć od komórki 😉 . Mam w związku z tym bardzo interesującą propozycję. Na Roztoczu, szczególnie w okolicy Zwierzyńca i Józefowa znajdują się wspaniale trasy rowerowe -a okolica jest wyjątkowo urokliwa.

Pomogę w organizacji takiej wyprawy, poprowadzę szlakami turystycznymi, które wiodą przez bory sodnowe, przez wzgórza i doliny, brzegiem Sopotu czy Tanwii. A gdy już się zmęczymy jazdą można odpocząć nad brzegiem rzeki, a nawet wykąpać się w cieplej wodzie Sopotu albo Tanwii . Przewodnik Zamość zaprasza na wakacyjne rajdy rowerowe tel 509 338 939.

Nowa trasa Krasnobród – Szur Susiec …i jodłowy bór.

Nowa trasa Krasnobród – Szur – Łuszczacz a potem przez Łasochy do Suśca już otwarta ! To znacznie bliższa trasa z Zamościa do Rezerwstu Szumy nad Tanwią. W Syscu planowane jest takze otwarcie nowego Sanatoriuu i bedzie to najblizsza droga do boblolisjiego Sanatorium na Pozdzsmczu. W Suścu mamy jod i jest go podobno więcej, niż w czasie sztormu nad morzem. Można pojechać także rowerem, po drodze zobaczymy stare, drewniane domy, przydrożne kapliczki i niezwykły bór. Zaraz za miejscowością Szur napotkamy bardzo rzadko spotykamy wyżynny bór jodlowy.

Najstarsi mieszkancy Roztocza wierzą w lecznicze właściwości jodly, sadzali chorych pod wzniosłą jodłą, co miało im przywrócić zdrowie. Zapewne już samo siedzenie pod drzewem dziala uzdrawiająco, ale napar ze świeżych pędów i pąków z pewniscia pomaga na choroby płucne. .Śnieg dłużej sie tutaj utrzymuje, wiatr lagodniej wieje, deszcz dłużej pokrywa poszycie lasu i powoli dplywa w dól. Nawet podczas takich upałów jak w lipcu tego roku nie odczujemy tu dotkliwego upału i będziemy mogli odpocząć w cieniu rozłożystej jodly . Gęsta jedlina to także doskonałe miejsce ukrywania się saren, jeleni … Więcej podczas wspolnego zwiedzania z Przewodnik po Zamościu i Roztoczu tel 509 33 89 39

Przewodnik Zamość zaprasza na wakacyjne zwiedzanie Starego Miasta oraz Roztocza

Rozpoczęły się wakacje, to czas odpoczynku i relaksu od zwykłych obowiązków w pracy czy szkole.

Serdecznie zapraszamy – grupy mniejsze, rodzinne i większe, autokarowe – na letnie zwiedzanie z przewodnikiem: Zamościa jak również Roztocza. W Padwie Północy zobaczymy Rynek Wielki wraz z ratuszem i wachlarzowymi, renesansowymi kamienicami . Wejdziemy do szesnastowiecznej katedry, gdzie ujrzymy stare ołtarze, obrazy i rzeźby oraz miejsce wiecznego spoczynku hetmana Jana. Zobaczymy fortyfikacje, raweliny a nawet dawną fosę wypełnioną wodą ! i będzie to doskonała okazja aby posłuchać niesamowitych historii o próbach zdobycia hetmańskiego grodu. Wielka atrakcja Zamościa to z pewnością dawna Akademia Zamojska – aktualnie dobiega końca jej generalna renowacja i przywracanie do stanu budynku z XVIII wieku !. Pójdziemy także na zielony dziedziniec położony wewnątrz starych kamienic, to miejsce urodzin znanego w całej Polsce Artysty muzyka, bardzo możliwe, że za drobna opłatą posłuchamy w dobrym wykonaniu muzyki na żywo. Jest jeszcze wiele innych miejsc do odkrycia . A następnego dnia Przewodnik Zamość zaorasza na Roztocze i będzie to doskonala okazja na zwiedzanie Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Krasnobrodu. Gdy wystarczy nam czasu -:ale przecież są wakacje, więc dlaczego nie ? – przejdziemy niezwykle malownicze, pełne wodospadów Trasy Przyrodnicze – Szumy nad Tanwią i Czartowe Pole.m – Telefon 509 338 939 lub mail przewodnikzamosc@gmail.com Szczegóły na temat wycieczek w zakładce https://przewodnikzamosc.pl/?page_id=746