Zamojska Osobowość Roku

morando

Kapituła Zamojskiej Osobowości Roku MORANDO 2013 nominowała do tytułu 5 osób. 
Głosowanie na jedną z osób na fanpage Fundacji im. Bernardo Morando oraz na stronie głównej www.roztocze.net (patrz ankieta w prawej kolumnie). To są dwa głosy wśród 13, a pozostałe 11 należy do stałych członków Kapituły. Głosowanie trwa do 17 stycznia ( do godz. 20.00). Werdykt Kapituły zostanie ogłoszony 18 stycznia.

 

Nominowani (kolejność alfabetyczna):
 
 
 
Marek Jawor – przedsiębiorca, wydawca albumów i przewodników o Zamościu i Roztoczu, również dziennikarz i fotografik, regionalista. Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”, w której koordynuje w imieniu kilkudziesięciu przedsiębiorstw promocję miasta i regionu. W 2013 roku wydał kolejną, poprawioną edycję albumu „Zamość – miasto idealne”, do którego napisał teksty i wykonał znakomite zdjęcia.
 
 
 
Barbara Kolbus – prezes Stowarzyszenia „Projekt-Europa”, jako zamojski „Latarnik” (Polska Cyfrowa Równych Szans) animuje przedsięwzięcia promujące wiedzę o internecie i multimediach wśród ludzi starszych. Od kilku lat organizuje Zamojską Grę Miejską. W 2013 roku, w jej czwartej edycji wzięło udział aż 21 drużyn. W 2013 roku organizowała Święto Samorządu Lokalnego. Więcej o Stowarzyszeniu: http://projekteuropa.pl/
 
 
 
Waldemar Leszczyński – dyrektor Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu, w której, we wzorcowy sposób, realizowane są prekursorskie pomysły propagujące wśród młodzieży wiedzę o Zamościu i regionie: sadzenie dębów pamięci, organizacja turnieju wiedzy o mieście, redagowanie kwartalnika „Bursorka”, stworzenie centrum bibliotecznego. W 2013 roku nominat nadzorował projekt „Ocalić od zapomnienia – kalejdoskop wspomnień”, angażujący młodych ludzi w zbieranie i redagowanie wspomnień uczestników II Wojny Światowej. Efektem tej prac jest wydana drukiem książka. Więcej o Bursie: www.bursa2-zamosc.net
 
 
 
Alicja Saturska – muzyk, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Chóru „Rezonans”, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru „Rezonans”. Organizatorka i kierownik artystyczny festiwalu „Triduum Caecilianum”, który w 2013 roku uzyskał – z okazji X-tej edycji – szczególną formę. Wykonanie IX Symfonii Ludwika van Beethovena w Katedrze Zamojskiej miało w Zamościu charakter historyczny, ponieważ było to pierwsze wykonanie tego dzieła w naszym mieście i w dodatku transmitowane na żywo w Katolickim Radiu Zamość.
 
 
 
Mateusz Szulakiewicz – prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra”, organizator wydarzeń kulturalnych (muzyka, teatr, plastyka, film i innych) w przestrzeni miejskiej. Sztandarowym działaniem Stowarzyszenia jest Festiwal „Wszystko Gra”. W 2013 roku jego trzecia edycja trwała cztery dni, a gwiazdami były zespoły: Lao Che i KSU. W ubiegłym roku w kazamacie wschodniej Bastionu I Stowarzyszanie zorganizowało ponad 25 koncertów, w których wzięło udział ponad 40 zespołów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *