Przewodnik po Zamościu zaprasza do zwiedzania także małe grupy- promocja.

ratusz kiwty cień ładne

Właśnie rozpoczęły się wakację, mamy też pękną, letnią pogodę i zastanawiamy się gdzie wybrać się na urlop?. W tym miejscu chciałbym zaproponować Zamość, piękne renesansowe miasto  położone 4 godziny drogi od Warszawy, nieco ponad 2 od Rzeszowa, czy niewiele więcej niż godzinę od Lublina. Jęśli nie byłeś jeszcze w Mieście Arkad, …czas to zmienić, jeśli już je odwiedziłaś, …warto wróć i zobaczyć jak miasto  z każdym rokiem staje się piękniejsze, a to naprawdę blisko. Co zatem zobaczymy w Idealnym Renesansowym MIeście.

Wycieczkę rozpoczynamy na Rynku Wielkim, reprezentacyjnych placu o idealnych wymiarach 100 na 100 metrów. Przy tym rynku wkomponowany w pólnocną pierzeję stoi przepiękny ratusz z wieżą górąjącą na Starym Miastem. Dookoła arkadowe kamienice z podcieniami, ostatnio wspaniale odrestaurowane. Podczas naszego spaceru zobaczymy katedrę, zachwycającą zabytkami, ozdobnmi kaplicami w środku. Przed świątynią  okazała wieża widokowa, gdzie znajduje się doskonały punkt obserwacyjny na całą Perłę Renesansu. Zobaczymy również  pomnik założyciela i fundatora Zamościa, zwycięskiego hetmana Jana Zamoyskiego i posłuchamy opowieści o tej wyjatkwoej postaci. Przy ulicy Akademickiej możmy podziwiać gmach starej Akademi Zamoyskiej, tam posłuchamy czego uczyli się  przed wieloma wiekami  studenci, jak wyglądało ich życie, który z profesorów szczególnie się zasłużył dla uczelni i miasta. Przed jakimi natarciami opierał się Zamość ? dowiemy się o tym  obserwując okazałe mury, bastiony i bramy. Czekają nas także jeszcze inne niespodzianki…, a dla chetnych wycieczka na Roztocze, Szczebrzeszyn, Klemensów, Zwierzyniec, Górecko Kościelne, Guciów – zabytkowe wiejskie gospodarstwo z XIX wieku, Krasnobród czy piękne Rezerwaty Przyrody…

 Zapraszam na wycieczki po Zamościu także małe grupy, czy też indywidualnie, obecnie podczas wakacji szczególna promocja dla tych turystów. Większę grupy oczywiście również z chęcią oprowadzę i opowiem o Hetmańskim Grodzie, jego załozycielu, i innych wybitnych Zamościanach, wskaże najwspanialsze atrakcje i zabytki Zamościa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *