Zwierzyniec wielką atrakcją Roztocza

 

W tym roku w Zwierzyńcu ruszą inwestycję, które odmienią w dużym stopniu to miasto. Po przeprowadzeniu projektowanych prac stanie się ono jeszcze większą atrakcją Roztocza.

Włodarze zatrudnili firmę z Bełżca, która wykona trzy platformy widokowe, pozwalające turystom łatwiej poznać walory leśnych zagajników i miejs

cowej fauny. Przedsiębiorstwo to wybuduje również trzy stoiska handlowe z najprawdopodobniej miejscowego, sosnowego drewna – jeśli stosowne zezwolenie wyda dyrekcja RPN:-). Po za tym wyremontuje most prowadzący do kościoła   Św. Jana Nepomucena (na wyspie), położy kamienną nawierzchnię drogi i dokona wymiany balustrady oraz postawi nowe kosze na śmieci. Kolejnym zadaniem firmy będzie wymiana nawierzchni deptaka  na ulicy Wachniewskiej oraz w kilkunastu miejscach postojowych … i parkować będziemy w bardzo komfortowych warunkach.

Lubelska firma zamontuje system monitoringu, którego zadaniem będzie liczenie nas wszystkich, napływających do Roztoczańskiego Parku i do samego Zwierzyńca. Zainstaluje również odpowiednią infrastrukturę pod szerokopasmowy internet, przez który będziemy mogli odbierać Przewodnik Zamość za pomocą kabla jak i na komórce czy laptopie🙂

Na koniec informacja o kosztach, realizacja inwestycji pochłonie ponad trzy i pół mln. złotych, z tego gmina wyda 30 % z własnych źródeł, natomiast reszta przekazana zostanie z Programu Operacyjnego naszego województwa. Gdy pojedziemy z wycieczką do Parku w  październiku nie poznamy naszego Zwierzyńca.

www.zwierzyniec.pl

2 myśli w temacie “Zwierzyniec wielką atrakcją Roztocza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *