Pierwsze oznaki zimy w Zamościu

MIkołaja śnieg mostegW Zamościu spadł juz pierwszy śnieg, zakrył szarą rzeczywistość, w różnych odcieniach bieli idealne miasto stało się przez to jeszcze bradziej doskonałe. Podczas minionego weekendu mieliśmy doskonałą okazję do romantycznych spacerów. Ostatnio szczególnie modne stały sie wizyty na mostku nad torami gdzie możemy odnaleźć wiele kłódek należących do zakochanych, którzy w tym miejscu zawierzali sobie uczucie. Na poręczach mostku dostrzeżemy natomiast imiona szczęśliwych młodych ludzi – w ten sposób zapragneli ogłosić światu swoją miłość.

Zwiedzając mury sterego Zamościa , byłem świadkiem gdy w świetle zachodzącego słońca na mostku przystanął chłopak wraz ze swoją dziewczyną, wpatrzony w jej oczy zakładał kłódkę w kratę balustrady. Potem razem pełni nadziei rzucili przed siebie kluczyk uważając, że w ten sposób przypieczętowali swoją miłość. Można powiedzieć, że takie uwiecznienie miłości to często bardzo kruche filary do zawracia trwałęgo związku. Co raz mniej osób dostrzega pobliski kościół …Św, Mikołaja, gdzie ślub daje o wiele pewniejsze podstawy do wspólnego życie …z Jezusem pod rękę.

Zdarzają się sytuację, gdy po cichu tak żeby nikt nie zauważył, na mostku pojawia się zdesperowany chłopak z piłką do metalu w ręku aby odciąć dowód dozgonnej miłości…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *