Kto widział niedźwiedzie na Roztoczu?

niedziwedz brunatnyJak przekazują nam przyrodnicy z Roztoczańskiego Parku Narodowego: niedaleko Zwierzyńca poluje niedźwiedź (to nie są żarty ! ) lub niedźwiedzie, czy przebył Szum, czy może łowi ryby w Wieprzu?. Także obecnie zwiedzanie Roztocza może okazać się niebezpieczne.

W czasach gdy Jan Zamoyski zakładał zwierzyniec – ogrodzony parkanem rezerwat dla zwierząt, w jego pobliżu żyły te groźne zwierzęta i to w większej ilości. Czy mogły przetrwać w nieprzebytej Puszczy Solskiej do dnia dzisiejszego? Jest to bardzo mało prawdopodobne gdyż misie widziano na Roztoczu po raz ostatni pod koniec XVIII wieku, zatem musiałyby się doskonale zaszyć i zapaść w bardzo długi sen. Inna, mniej możliwa wersja zakłada, że marucha przybył tu z Tatr lub Bieszczad…Tak czy inaczej widziano tylko ślady, czy niedźwiedź może stać się atrakcją Roztocza czy zagrożeniem?

szum niedxwiedz

Czy zaszył się za Szumem?

Najnowsze informacje są takie – mamy zdjęcie familii niedźwiedzi !, choć nie znamy autora, zatem kto widział niedźwiedzie na Roztoczu?!.

 

2 komentarze do “Kto widział niedźwiedzie na Roztoczu?

 1. krzysiek

  Te niedźwiedzie nie są takie straszne. Będą dużo atrakcją Roztocza. czytałem, że jak zobaczą człowieka to uciekają.

  Odpowiedz
  1. Janusz Malicki Autor wpisu

   Słyszałem o sytuacji przeciwnej, że to człowiek uciekał przed niedźwiedziem ale może masz racje niedźwiedź na Roztoczu kulturalny jest:-)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *